50 km Herrar

Plats Namn Förening/Ort/Land Startnr Resultat
1 Filip Thunberg CK Sundet 111 01:16:46
2 Simon Borggren CK Sundet 126 01:20:12
3 Erik Källén 1026 01:20:13
4 Linus Netshagen Uddevalla ck 182 01:20:14
5 Martin Evertsson 131 01:20:14
6 Edvin Nilsson CK Sundet 190 01:20:15
7 David Detterberg Tjörns CK 124 01:20:15
8 Ola Kristensson CK Sundet 186 01:20:18
9 Daniel Brolin Stora Höga 178 01:20:19
10 Anders Andersson CK Sundet 132 01:20:20
11 Fredrik Andersson Svanesund GIF 164 01:20:21
12 Christian Olausson Outlaw Mambas 139 01:20:23
13 Patric Mattsson CK Sundet 104 01:20:23
14 Peter Andersson Kålgårdens CK 113 01:20:23
15 Johan Pettersson 168 01:20:24
16 Joakim Gustafsson 1025 01:20:45
17 Mathias Werner 1027 01:24:23
18 Daniel Jacobsson 179 01:24:23
19 Ludvig Bech-Vehre BOC 1016 01:24:24
20 Linus Åhsman Ck Sundet 125 01:24:24
21 Eivid Bech BOC 1014 01:24:25
22 Anders Petersson 152 01:24:25
23 Patrik Klintbom CK Sundet 175 01:24:26
24 Klaus Andersson Team Kungälv oldboys 154 01:24:28
25 Jonas Torkelsson 1018 01:24:47
26 Tommy Rutgersson 1028 01:24:47
27 Mattias Bratt 102 01:25:55
28 Joakim Joahnsson Ck sundet 122 01:30:02
29 Thomas Nilsson CK Sundet 191 01:30:03
30 Johan Pettersson Team Kungälv 176 01:30:34
31 Patrik Göttinger 1021 01:31:56
32 Niklas Andersson Team Kungälv 137 01:31:56
33 Marcus Edh 189 01:31:57
33 Daniel Hoffman Skärhamns IK 1001 01:31:57
35 Tore Lundberg Team Kungälv 100 01:31:58
36 Jörgen Svanström 1019 01:33:54
37 Mats Svensson 1020 01:33:55
38 Marcus Ottosson 188 01:35:11
39 Henrik Wallin 187 01:35:11
40 Jörgen Isacsson Stala IF 161 01:35:12
41 Håkan Rutgersson 194 01:35:58
42 Mats Andersson Kålgårdens CK 112 01:36:59
43 Andreas Arvidsson Club Active Island 120 01:37:00
44 Torbjörn Wiklund 1023 01:37:00
45 Anders Lindborg Olsby Bikers 157 01:37:03
46 Mikael Berndtsson Högskolan i Skövde 103 01:37:06
47 Anders From Stala IF 163 01:37:06
48 Rene Frydensbjerg Tjörn CK 115 01:37:09
49 Ola Silberman Silbermanagement 118 01:37:10
50 Anders Larsson Team Rynkeby 162 01:37:20
51 Lennart Gustafsson Team Kungälv 155 01:38:01
52 Jan Björkman Team Kungälv 1017 01:38:01
53 Gerhard Andreasson Henån 108 01:41:09
54 Ivan Dalin Team Kungälv Cykel 193 01:41:09
55 Magnus Pervik Stratsys 1009 01:41:26
56 Magnus Molin 195 01:41:59
57 Lennart Düsterdieck Ridenice 158 01:42:12
58 Anders Lindström 174 01:42:19
59 Viktor Jakobsson Ridenice 143 01:42:27
60 Ulf Fornander Ridenice 142 01:42:44
61 Patrik Jalneskog Team Kungälv 138 01:42:55
62 Jonas Berndtsson 1024 01:44:29
63 Andreas Kiser Tjörns CK 1004 01:44:32
64 carl andersson 185 01:44:49
65 STEFAN Parnebo 350 01:46:50
66 John Delarios 167 01:46:56
67 Christian Ljungdahl Stocksunds IF 119 01:47:59
68 Peter Karlsson Kungsbacka CK 159 01:48:16
69 Martin Hayes 180 01:49:04
70 Emil Larsson Skärhamns IK 1003 01:50:01
71 Erik Thedin 1007 01:51:03
72 Claes Olsson Ridenice 140 01:51:06
73 Johnny Edvardsson Club active island 101 01:51:15
74 Henrik Hallström Hisingen CK 183 01:52:22
75 Hans Widerberg Ridenice 144 01:53:17
76 Peter Hjalmarsson Klädesholmen 1010 01:55:03
77 Mats Mellberg Team Kungälv 156 01:56:30
78 Axel Stenberg Rumäniens cykellandslag 151 01:58:48
79 Mats Andersson E.B.R.M 1011 01:58:49
80 Josef Borggren Rumäniens cykellandslag 150 01:59:47
81 Benji Berntsson Rumäniens cykellandslag 153 02:01:56
82 Adam Strand 171 02:13:46
83 Clas-Göran Yngve Essunga IS 1005 02:20:34
84 Magnus Lundberg Räkans CK 133 02:37:44
85 Nils Lundberg Räkans CK 134 02:37:45
86 Fabian Svenningsson Skärhamns IK 128 02:37:54
87 Inge Svenningsson Skärhamns IK 130 02:37:54

50 km Damer

Placering Namn Klubb Startnr Tid
1. Charlotte Schönbeck Kålgårdens CK 114 1:20:21
2. Catharina Rutgersson Giro Cycle klub 192 1:20:22
3. Alexandra Sjöholm Hylén Ciclismo Cycling Club 160 1:24:47
4. Maria Abrahamsson 1029 1:24:47
5. Ida Sellstedt Hisingen CK 173 1:31:57
6. Ann-Marie Myllykangas Club active island 135 1:31:58
7. Caroline Theorell She Rides CK 177 1:42:19
8. Felicia Edvardsson 146 1:42:21
9. Anna Starck 172 1:42:30
10. Ingrid Thedin Ridenice 141 1:51:11
11. Linda Robertsson 184 1:52:22
12. Jennie Forsgårdh 110 2:00:20
13. Ida Höglund 109 2:00:20
14. Carolina Hansson Rumphuset CK 107 2:00:24
15. Åsa Widerberg Ridenice 145 2:02:45
16. Katarina Bader 127 2:04:08
17. Moa Sundberg 181 2:05:42
18. Kristin Nilsson 170 2:13:38
19. Heléne Nilsson 169 2:13:43
20. Rebecka Ottingius 117 2:19:31
21. Petra Kalling 147 2:20:20
22. Annica Inerot Kungälv 1012 2:25:11
23. Annika Tornblad 148 2:32:00
24. elisabeth ragnmark Tjörns cykelklubb 149 2:32:09
25. Alma Oliv 105 2:40:40
26. Vera Dahlin 106 2:40:40

20 km Herrar

Placering Namn Klubb Startnr Tid
1. Didrik Bergholtz Henån 503 40:23
2. Eric Lindegren Rönnängs IK 1006 47:29
3. Simon Bech-Vehre BOC 1015 49:50
4. Arvid Wikström 502 50:35
5. Joel Holgersson Tyft Arena IF 515 53:28
6. Nils Andersson Tjörns ck 505 54:00
7. Martin Andersson Tjörns ck 504 54:01
8. Hannes Holgersson Tyft Arena IF 514 59:04
9. Otto Lundberg Räkans CK 511 1:07:11
10. Ville Andersson IFK Valla 509 1:14:02
11. Patrik Andersson IFK Valla 510 1:14:03
12. Enzo Johansson 506 1:15:06
13. Olof Wikström 501 1:17:49
14. Ulf Wikström 500 1:17:51
15. Arvid Silverfjäll 6 1:32:34

20 km Damer

Placering Namn Klubb Startnr Tid
1. Annica Karlsson 508 1:03:13
2. Willemien ten Vergert 517 1:09:06
3. Charlotte Niklasson 507 1:15:07

5 km Herrar

Placering Namn Klubb Startnr Tid
1. Victor Åkerström Skärhamns IK 1030 15:18
2. Alvin Linder 2 17:23
3. Tim Evertsson 1008 17:45
4. Wille Evertsson 5 21:36

5 km Damer

Placering Namn Klubb Startnr Tid
1. Lily Cornelia Bech-Vehre BOC 1013 15:21
2. Hulda Strenemark Skärhamns IK 1002 15:28
3. Neus Gustavsson 3 16:34
4. Liv Linder 1 17:40
5. Mariona Gustavsson 4 27:34